САЙТ ПЕРЕЇХАВ НА НОВУ АДРЕСУ! Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31: Літопис

Літопис

Історія будівництва школи в даному мікрорайоні сягає часів Австро-Угорської імперії. 10 березня 1860 року відбулося засідання комітетів громад Стара Жучка та Нова Жучка на яких обговорювалося питання необхідності відкриття Тривіальної школи. У тривіальних школах крім закону Божого вивчали читання, письмо й лічбу як основні засоби для майбутнього практичного життя. 16 квітня 1860 року жителі обох громад написали грамоту в якій говорилося про те, що святий обов’язок старших стосовно своїх дітей достойно їх виховати, дати їм моральну та духовну освіту. А зробити це можна тільки через постійну школу. В грамоті зазначалось, що школа, яка планується побудувати повинна служити для внуків та правнуків навіяно.


Жителі мікрорайону розробили цілий ряд заходів, які необхідно було виконати:


- по – перше вони зобов’язувались побудувати шкільне приміщення;


- по – друге була встановлена плата для вчителя;


- по – третє був створений шкільний фонд;


- по четверте громада зобов’язувалась придбати шкільне устаткування.


4 березня 1862 року було видано розпорядження Буковинської крайової управи стосовно визначення місця для будівництва шкільного приміщення. У 1863 році священик місцевої парафії склав список учнів, які мали навчатися в новоствореній школі. Приміщення школи було збудовано в 1866 році. Першим вчителем було призначено Йогана Димитровича. Однак через певні причини ще три роки школа не була відкрита. Тільки в 1869 році учні, які проживали в Старій Жучці сіли за парти. Станом на 1873 рік кількість учнів школи складала 406 осіб із них 206 хлопчиків та 200 дівчаток.


9 червня 1895 року мешканці Старої Жучки Звернулися з проханням про реорганізацію однокласної народної школи в чотирикласну. Це було зроблено у 1899 році. В 1901 році громада підняла питання про створення шестикласної школи. Станом на 1912 рік школа була вже шестикласною, в якій навчалося 241 хлопчик і 189 дівчат. Вчителями були Дарій Пігуляк, Ярошинська Марія, Ярошинський Ємануїл, Ковалевський Юліан, Старожук Михайло. В 1929 році в школі навчалося 245 хлопчиків та 216 дівчаток.


Мешканці Старої Жучки зберігають легенду про те, що під час Румунської окупації Пн. Буковини школу відвідував Король Міхай. Під час Другої Світової війни школа використовувалась для військових цілей. Там проживали солдати, була конюшня. Після закінчення війни школа продовжила працювати як навчальний заклад. Спочатку вона було № 29 потім № 5 а згодом № 31, в 2002 році школа стала середньою.


З розвитком інфраструктури мікрорайону, будівництвом заводів, збільшилась кількість населення. Постала потреба в новому приміщенні школи. Наприкінці 80-х років ХХ століття було прийнято рішення про будівництво нового приміщення школи № 31. У 1985 році під будівництво була відведена площа в 3 гектара. Невдовзі будова розпочалась. На 1991р. було зведено 3 поверхи школи, яка була розрахована на 1240 дітей. Однак через брак коштів будівництво було призупинено. Тільки у 2003 році знову повернулося до будівництва школи. Завдяки зусиллям міської влати на чолі з мером міста Миколою Федоруком 8 жовтня 2005 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення 31 школи. Будівля школи залишилась 2-х поверховою (3-ї поверх був знятий) з 2-ма спортзалами, 25 класними кімнатами, кабінетами фізики, хімії, їдальнею, актовим залом.


За всю історію школи в ній працювало багато вчителів, які залишили найкращі спогади про себе в багатьох жителів мікрорайону Стара Жучка. Про вчителів Австрійського періоду та Румунського ми вже згадували. 60-70-80-х роках ХХ століття в школі працювали: Грушко Ніна Миколаївна вчитель біології, яка 40 років пропрацювала в одній школі, Креймер Олександра Ісаківна, яка більше 30 років віддала одній школі,Бурковська Ганна Юріївна – 25 років в одній школі. Родина Нагірних: Василь Миколайович – вчитель географії, Стефанія Іванівна – вчитель початкових класів, а син – Ярослав Васильович –вчитель музики.


В даний час в школі працюють родина Климів: Гаврило Степанович – вчитель історії та ОЗВ, його сестра Ластівка Євгенія Степанівна – вчитель історії та дружина Клим Світлана Василівна – бібліотекар школи.


В школі є ряд вчителів, які колись навчалися в 31 школі. Це такі: Клим Гаврило Степанович, Ластівка Євгенія Степанівна, Рудь Яна Іванівна, Клим Ніна Миколаївна, Мунтян Олена Іллівна, Попович Наталія Миколаївна, яка 25 років працює в даній школі.


В школі в 2007-2008 навчальному році навчаються – 484 учнів.


Навчальний процес забезпечують 37 педагогів, з яких:


- «вчителів методистів» - 4


- «старших вчителів» - 6


- «відмінників освіти України» - 5


- «вчителів вищої категорії» - 12


- «вчителів першої категорії « - 6


- «вчителів другої категорії» - 6


- «спеціалістів» - 13


Лауреат міської премії імені Юрія Федьковича – Тулюлюк Ніна Олександрівна, вчитель початкових класів, заступник директора з навчально - виховної роботи в початковій школі.


Приміщення школи знаходиться в мальовничому куточку Чернівців оточених з усіх боків садами та присадибними ділянками мешканців Старої Жучки, тому природно що школа обрала природничий профіль і основну увагу приділяє екологічному вихованні молоді. Багато випускників школи щороку вступають на фізичний, біологічний, економічний та інші факультети навчальних закладів міста Чернівці.